[Buderus]Podgrzewacz Logamax/Logamax Plus
Wiszący przepływowy podgrzewacz wody

[] Najnowsza i najbardziej zaawansowana seria podgrzewaczy ciepłej wody użytkowej Buderus jest alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań i stanowi przełom technologiczny w tym segmencie rynku.
Oferowane urządzenia:
- Logamax plus DB213 (jednostka kondensacyjna o sprawności 101%) oraz
- Logamax DB213 (jednostka konwencjonalna)
pozwalają bowiem w sposób natychmiastowy dostarczać bardzo duże ilości c.w.u. bez strat energii związanych z jej przygotowaniem i magazynowaniem. Możliwość współpracy w kaskadzie do 12 urządzeń gwarantuje zwielokrotnienie przepływu nawet do 324l/min. Nowe podgrzewacze Buderus zajmują przy tym bardzo niewiele miejsca.

Logamax DB213 moc maksymalna 47kW
Pierwszy na polskim rynku kondensacyjny przepływowy podgrzewacz wody o sprawności 101% i wydajności do 27l/min. Urządzenie może współpracować z instalacją solarną, pompą ciepła lub z kotłem i z zasobnikiem.
Logamax DB213 moc maksymalna 42kW
Konwencjonalny przepływowy podgrzewacz wody o wydajności do 24l/min. Urządzenie może współpracować z instalacją solarną, pompą ciepła lub kotłem i zasobnikiem.
Urządzenia posiadają wentylator oraz zamkniętą komorą spalania, dzięki czemu pracuje niezależnie od ilości powietrza w pomieszczeniu oraz umożliwia wyprowadzenie spalin w układzie B23, C43, C53, C83. Podgrzewacze dodatkowo zostały wyposażone w szereg czujników i zabezpieczeń, które kontrolują pracę urządzenia oraz wpływają na komfort eksploatacji oraz bezpieczeństwo użytkowników.

Ulotka "Logamax plus DG213" - [materiały projektowe]


PoczątekLogamax plus GB072
Wiszący kocioł kondensacyjny

[] Jeżeli stawiasz swojej instalacji centralnego ogrzewania najwyższe wymagania, marka Buderus oferuje wszystko, czego pragniesz. Kondensacyjne kotły naścienne Logamax plus GB072 oszczędzają znacznie energię i zajmują przy tym bardzo mało miejsca, umożliwiając montaż we wszystkich, nawet najmniejszych wnękach korytarza, kuchni bądź łazienki. Logamax plus GB072 to efektywne rozwiązanie, możliwe do zastosowania praktycznie w każdym mieszkaniu i każdym budynku.

Idealne dopasowanie do każdych wymagań
Logamax plus GB072 to kondensacyjny kocioł gazowy, który wyróżnia się solidna konstrukcja oraz zastosowaniem najnowszych rozwiązań technicznych. W efekcie kocioł jest bardzo oszczędny, łatwy w obsłudze i przyjazny środowisku naturalnemu. Efektywna technika kondensacyjna sprawia, że Logamax plus GB072 posiada sprawność nominalna dochodzącą aż do 109%. Uzyskanie tak wysokiej sprawności możliwe jest dzięki procesowi skraplania pary wodnej, zawartej w spalinach. W ten sposób utajone ciepło pary wodnej wykorzystywane jest do podgrzewania czynnika grzewczego przepływającego przez kocioł. Umożliwia to z kolei zminimalizowanie opłat za gaz i istotnie chroni − dzięki zmniejszeniu emisji substancji szkodliwych do atmosfery − środowisko naturalne.

Kotły Logamax plus GB072 dostępne są w czterech modelach. Trzy modele jednofunkcyjne o mocach nominalnych 14, 20 i 24 kW, to jednostki fabrycznie przygotowane do współpracy z podgrzewaczami pojemnościowymi c.w.u. Czwarty, to model dwufunkcyjny o mocy nominalnej 24 kW. Dzięki wbudowanej funkcji „booster” modele o mocach nominalnych 24 kW mogą pracować dla potrzeb c.w.u. z mocą nawet 30 kW.

Ulotka "Logamax plus GB072"

Logamax plus GB162 (2,7 - 45 kW)
Wiszący kocioł kondensacyjny

[] Gazowy kondensacyjny kocioł Logamax plus GB162 posiada w sobie szereg wyjątkowych rozwiązań, które ułatwiają oszczędzanie. Jego sprawność energetyczna sięga bez problemu 110,5%!
Dlatego w porównaniu z konwencjonalnymi źródłami ciepła jest on w stanie zaoszczędzić aż do 15%, a w odniesieniu do instalacji tradycyjnych nawet 30%! Ta super nowoczesna technologia grzewcza została zamknięta w wyjątkowo atrakcyjnej formie - nic dziwnego, że ten wspaniale zaprojektowany kocioł wiszący wygrał nagrodę IF Product Design Award 2008 - w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów stylistyki produktów na świecie, z ponad 50-letnią tradycją.
Maksymalnie wykorzystaj energię
  • Kompaktowe wymiary oraz wiele wariantów systemów spalinowych ułatwiających swobodę montażu.
  • Nieustanne monitorowanie czujników zapewnia bezpieczeństwo.
  • Ekstremalnie duża powierzchnia wymiennika ciepła oraz modulowany palnik ceramiczny zapewnia sprawność do 110%.
  • Inteligentne sterowanie oparte na nowoczesnej technologii EMS.


Ulotka "Logamax plus GB162"Logamax U042K/044K
Wiszący kocioł atmosferyczny/turbo

[] Po zainstalowaniu i uruchomieniu trudno zauważyć, że nasz kocioł Logamax U042K/U044K w ogóle istnieje! – niezauważalnie troszczy się o użytkowników zapewniając im maksymalny komfort ciepła.
Kocioł jest przy tym wyjątkowo niezawodny, wytrzymały, długowieczny i łatwy w eksploatacji. Wszystko to dzięki uznanej technice marki Buderus oraz miedzianemu zintegrowanemu wymiennikowi ciepła typu „rura w rurze”, który bardzo dobrze przewodzi ciepło. Ta nowoczesna, sprawdzona technika zamknięta jest w eleganckiej, kompaktowej obudowie, która sprawdzi się w każdym pomieszczeniu.
Płynna regulacja mocy w zakresie 7,8 kW-24 kW dla kotła Logamax U044K 8,9 kW-24 kW dla kotła Logamax U042K.


Ulotka "Logamax U042K/044K"

Logamax U052T
Wiszący kocioł z zasobnikiem 48l.

[] Gazowy kocioł grzewczy ze zintegrowanym podgrzewaczem c.w.u.
Gdy mamy mało miejsca, zawsze jesteśmy wdzięczni za pomysły, oszczędzające powierzchnię, dlatego Buderus oferuje naścienne kotły grzewcze Logamax U052 T z wbudowanym podgrzewaczem c.w.u.
Zbiornik mieści 48 litrów wody i dlatego poradzi sobie z większą ilością punktów czerpalnych c.w.u. Preferowana temperatura ogrzewania i ciepłej wody ustawiana jest bardzo prosto, przy pomocy dwóch regulatorów. Aktualną temperaturę pokazuje czytelny wyświetlacz.

Kotły grzewcze Logamax U052 T są wyjątkowo wydajne:
- przy wzroście temperatury o 30 ˚C (od 10 ˚C do 40 ˚C) dostarczają 18,5 l na minutę (28 kW) utrzymując stałą temperaturę ciepłej wody.
Dobrym pomysłem są także urządzenia do montażu i konserwacji, każdy hydraulik potrafi je zamontować oszczędzając czas i pieniądze, także bez specjalistycznego wyposażenia do podłączenia.

Ulotka "Logamax U052T "
PoczątekLogano G144Eco (13-32 kW)
Niskotemperaturowy gazowy kocioł żeliwny

[] Stojący niskotemperaturowy kocioł grzewczy Logano G144 Eco pracuje dzięki palnikowi atmosferycznemu prawie bezszelestnie.
Palnik ten nie potrzebuje wentylatora, ponieważ mieszanka gazowo-powietrzna doprowadzona jest do procesu spalania dzięki ciśnieniu podłączonego gazu – a przez to jest bardzo cichy i oszczędny.
Mieszanka gazowo-powietrzna spala się przy tym w postaci wielu pojedynczych płomieni. Wynik: wysoka jakość spalania i obniżenie emisji substancji szkodliwych. Oprócz tego kotły i palniki nie mają żadnych części ruchomych.
Kocioł Logano G144 Eco jest fabrycznie wyposażony w czujnik zaniku ciągu kominowego.

Regulacja kotła Logano G144 Eco dopasowana jest do każdego układu hydraulicznego instalacji grzewczej. Wszystkie funkcje regulacyjne są bardzo proste w obsłudze (zasada: naciśnij i pokręć).
Istnieje możliwość rozszerzenia funkcji wszystkich systemów regulacyjnych poprzez indywidualny dobór dodatkowych modułów funkcyjnych.

Ulotka "Logano G144 Eco"

Logano plus GB212 (2,7-40 kW)
Kondensacyjny gazowy kocioł żeliwny

[] Gazowy kondensacyjny kocioł stojący Logano plus GB212 to najmniejsze urządzenie w swojej klasie. Stworzono go z myślą o rozbudowanych układach grzewczych.
Jego sprawność wynosi 109%, przy czym nawet przy temperaturze zasilania 75°C i powrotu 60°C jego sprawność nadal oscyluje na wysokim poziomie 105%, a więc idealnie nadaje się również do modernizowanych obiektów.
Wymiennik ciepła został wykonany ze stopu aluminium i krzemu, za którą firma BUDERUS otrzymała w 2006 roku nagrodę „European Aluminium Award”. Takie rozwiązanie ma na celu zapewnienie dłuższych interwałów między konserwacją, a co za tym idzie obniżenie kosztów serwisowania po upłynięciu długiego okresu gwarancyjnego.

4 zakresy mocy i szeroki zakres modulacji:
- 2,7 - 15 kW;
- 4 - 22 kW;
- 5,5 - 30 kW;
- 7,2 – 40kW

Ulotka "Logamax Plus GB212"Logamax plus GB172T
Gazowy, kondensacyjny kocioł stojący, z zasobnikiem

[] Najnowsze kotły Logamax plus GB172T to idealne rozwiązanie dla użytkowników ceniących sobie nie tylko wysoką jakość, ale również wyjątkowe walory estetyczne urządzeń.
Modułowa budowa kotłów GB172T sprawia, że zarówno kocioł, zasobnik, jak i wszystkie łączące je elementy, ukryte są pod estetyczną obudową.

Kocioł Logamax plus GB172T to rodzina urządzeń o zróżnicowanych mocach, przeznaczonych zarówno na cele grzewcze (14, 20 i 24 kW), jak i na podgrzewanie wody użytkowej (15, 24 i 30 kW).
W zależności od modelu, kotły mają:
  • zintegrowane podgrzewacze c.w.u. z wężownicą o pojemnościach 120 l lub 150 l
  • zasobniki warstwowe 100S i 150S lub
  • zasobnik biwalentny 210SR, dedykowany do współpracy z instalacją kolektorów słonecznych.


Ulotka "Logamax Plus GB172 T"


Początek

Logano S111-2 (12-45kW)
Kocioł grzewczy na węgiel i drewno

[] S111-2 to stalowy kocioł stałopalny przeznaczony do pracy w systemach grzewczych układu otwartego.
Wszechstronność stosowanego paliwa począwszy od węgla kamiennego poprzez węgiel brunatny i drewno przyczynia się do uniezależnienia od chwilowego braku opału.
Wersje kotła oznaczone literą „D” dedykowane zostały do spalania drewna dzięki przeprojektowanym kanałom powietrza wtórnego, a także dodatkowym wkładom ceramicznym.
Cechy kotła Logano S111-2:
- trójciągowy wymiennik kotła przyczynia się do obniżenia temperatury spalin, czyli tym samym zwiększenia średniorocznej sprawności;
- każdy model kotła z całego typoszeregu obejmującego moce od 12kW do 45kW posiada opatentowany mechanizm obrotowego rusztu – odprowadzanie popiołu jeszcze nigdy nie było takie łatwe;
- ceramiczna komora dopalania gazów, przyczynia się do wzrostu sprawności, a co za tym idzie realnego zmniejszenia zużycia paliwa;
- dolne spalanie umożliwia kontrolowanie mocy kotła, dzięki czemu czas pracy na jednym załadunku paliwa trwa dłużej niż w kotłach ze spalaniem górnym;
- dostęp do kanałów konwekcyjnych i komory spalania od góry, a także usuwanie popiołu od przodu kotła, zmniejsza czas poświęcony na jego czyszczenie;
- miarkownik ciągu, czyli regulator powietrza pierwotnego bezpośredniego działania w wyposażeniu standardowym, umożliwia nastawę odpowiedniej temperatury wody, zasilającej Państwa instalację.

Ulotka "Logano S111-2/Instrukcja obsługi"Logano G221 (20-40 kW)
Kocioł grzewczy na węgiel i drewno

[] Logano G221 to żeliwny kocioł stałopalny przeznaczony do pracy w systemach grzewczych układu otwartego oraz dzięki dedykowanym akcesoriom również w układach zamkniętych.
Jego zastosowanie docenią użytkownicy modernizujący swoje kotłownie,a także Ci, którzy poszukują dodatkowego, szczytowego źródła ciepła.
Kocioł umożliwia spalanie koksu, węgla kamiennego, brykietu, a także drewna, co umożliwia wybór takiego paliwa, które w danym sezonie grzewczym jest najekonomiczniejszym rozwiązaniem.


Ulotka "Logano G211/Instrukcja obsługi"Logano S121-2 (21-38 kW)
Kocioł grzewczy na drewno [zgazowujące]

[] Logano S 121-2 jest wyspecjalizowanym urządzeniem spalającym drewno najefektywniej jak to tylko możliwe.
Komora załadunkowa, która bierze udział w procesie spalania, a dokładniej suszenia i usuwania wilgoci z drewna, pozwala na wydłużone okresy pracy na jednym załadunku.
To w niej zostaje wydzielone 30% energii zawartej w drewnie.
Komora paleniskowa zbudowana z ceramicznych wkładek dopala pozostałe 70% energii zawartej w drewnie, która została uwolniona jako gaz. Dzięki temu drewno spala się do węgla drzewnego, co finalnie oznacza mniejsze zużycie paliwa.
Ukryty za górnymi drzwiczkami mikrowłącznik, który po otwarciu drzwiczek załącza wentylator wyciągowy, zapobiega przed wydostaniem się dymu do pomieszczenia kotłowni.
Wbudowana wężownica schładzająca umożliwia montaż kotła w systemie zamkniętym przy zachowaniu wszystkich wymogów bezpieczeństwa.

Ulotka "Logano S 121-2"


Początek